Program festivalu
Radka Svatošová
Bylinky na cestě k soběstačnosti
Seznámíte se se zásadami bezpečné konzumace planých rostlin, s tipy, vychytávkami a návody na jejich zpracování. Využijeme i zkušenosti našich předků, kteří s přírodou byli mnohem více propojení. Budeme si povídat o „zelenině“ z naší přírody a o rostlinách, které nám dodají energii a potřebné kalorie. Vytvoříte si vlastní domácí lékárničku a dozvíte se, jak jednoduše bylinky zpracovat na horší časy.
Petr Zeman
Začněme s PROČ – Soběstačnost a výzvy moderního světa
Co nás motivuje k tomu být soběstačný? Mluvit budeme o tom, jak je možné soběstačnost vnímat. A o soběstačnosti jako formě svobody, a jako o základním kameni resilience. Zamyslíme se nad soběstačností jako jednou z odpovědí na rizika naší doby. A taky proč je to dobré nejen vědět. Proč je to dobré žít.
Alena Gajdušková
Vypěstovat a uchovat
Jak naši předkové uchovávali potraviny? Můžeme tyto ryze přírodní postupy používat i v našich moderních domácnostech? Ano! Od Aleny Gajduškové se dozvíme jak nejlépe skladovat, uchovávat, konzervovat a sterilovat tak, aby nám naše úroda a produkty z ní vydržely, a to vše v domácích podmínkách.
Margit Slimáková
Správně jíst, dobře žít
Pro udržení zdraví a top kondice je nejdůležitější to, co jíme, co děláme a jak myslíme. Jak zvládat skutečné jídlo, dostatek pohybu a spánku, pobytu venku, slunce a pohody v běžném životě, práci a rodině?
Karel Řežábek
Spolu mluvit, spolu žít
Říká se, že kvalita našeho života je přímo úměrná kvalitě naší komunikace. Dává to smysl – i když je dobré být soběstační, náš život se odehrává ve vztazích a bez dobré komunikace vztahy nefungují. Máme-li se tedy naučit ‘spolu žít,’ musíme se naučit ‘spolu mluvit.’ To se nám ale mnohdy nedaří a v komunikaci se míjíme. Důvodem je naše odlišnost. Kromě toho, že se lišíme jako muži a ženy, jsme také rozdílní jako osobnostní typy, a proto se často rozcházíme v tom, co považujeme za smysl komunikace a jakého cíle chceme dosáhnout. V každém případě platí, že jakékoliv úsilí vynaložené na to, abychom se v komunikaci zlepšili, je investicí do našich vztahů.
Dagmar Franková
Dvacetiminutovky
Je to přesně to, jak se to tváří. Zvyknout si na tenhle dvacetiminutový čardáš nemusí být hned láska na první pohled, ale věřte, funguje to!
Dozvíte se co a jak se touhle metodou dá dělat, jestli se hodí víc pro muže nebo ženy, a jak to zvládne zbytek rodiny. Dá se to naučit?
Ano, a vcelku rychle. A navíc se vám to bude líbit!
Bedřich Němec
Potravinová soběstačnost v praxi
Je možná potravinová soběstačnost z 10, 30, 50 a více procent? Potřebujeme pro potravinovou soběstačnost velkou zahradu a speciální znalosti? Potraviny nemusíme jen nakupovat, ale můžeme mít vlastní. Na přednášce budu sdílet své zkušenosti z vlastní dlouholeté praxe.
Světlana Hradilová
Tradice a rituály v rodině
Popovídáme o významu tradic v životě současného člověka, o návaznosti tradic i našich vnitřních procesů v průběhu roku, o tom jak můžeme spolupracovat s rodovým systémem, uzdravovat ho a odkrývat jeho dary, žít plnější život a předat bohatší věno našim dětem. Všechno toto vede k větší a větší vnitřní soběstačnosti člověka a zároveň ho neodtrhává od rodiny, rodu, společnosti.
Vnější svět je odrazem nás samých, proto chceme-li soběstačnou a svobodnou společnost, začněme u sebe, a to s láskou a odvahou.
11:20
18:20
19:00
A na závěr…
Se s vámi a s hosty festivalu rozloučíme.
Vstupenky
Jakou vstupenku si vybrat? Zjistíte zde
PRODEJ UKONČEN!
Mrzí nás to, ale dnes jsme ukončili prodej vstupenek. Nevěšte ale hlavu, připravujeme další ročník! 🙂
Zajímá vás KDY a KDE?